Egesoy Grup Hakkında

Dikkatinize! Egesoy Grup İfademiz

Egesoy Grup ifademiz holding veya büyük bir şirketler grubunu ifade etmemektedir. 2001 yılından bugüne müşteri memnuniyetini ön planda tutmamız ve yürürlükteki yasalara uygun olarak hakkında hiçbir şikayet olmaksızın dürüst iş yapma ilkemizle gönlünü kazandığımız müşterilerimiz ve tedarikçilerimizin bizim çatımız altındaki ticari veya kar amacı gütmeyen toplumsal projelerimizi bir arada görmeleri için tüm sitelerimiz bir grup olarak ifade edilmektedir.

Tarihçemiz ve Projelerimiz

Egesoy 1998 yılında HobbyClub katalogla satış projesiyle iş hayatına atıldı. Almanya, Fransa ve ABD'deki benzerleri Bertelsmann Club, France Loisirs, Book of the Month Club modeliyle, yeni çıkan kitapları, müzik albümlerini ve DVD'leri üyelerine özel kataloglarıyla satışa sundu. Bu proje 4 yıl devam etti.

2001 yılının sonlarında, ürün tanıtımı ve satışı için katalog kullanmak yerine, yükselen yeni iş modeli olan E-Ticaret sektörüne geçildi. Türkiye'nin ilk fırsat sitesi olan GününFırsatı.com açıldı. Kısa sürede üyelerinin büyük beğenisi ve ilgisini toplayan bu sitemiz, müşterilerimizin farklı ürün ihtiyaçlarını da sitemizden talep etmesiyle klasik e-ticaret modeliyle farklı ürün reyonlarında da hizmet vermeye başladı.

2003 yılında Türkiye'nin ilk saat portalı ve online saat satış sitesi olan SaatDünyası.com açıldı. Aynı zamanda hobimiz olan fitness egzersizlerinin özellikle gençler arasında sevdirilerek bu sporun hem estetik hem sağlığa katkıları ile egzersiz ve beslenme teknikleri hakkında konunun uzmanlarından doğru bilgiler vermek adına bu konuda 10'un üzerinde kitabı olan Sn.Erol Uğur'un danışmanlığında Sportmeniz.biz (Sporeva.com olarak değişti.) adlı kar amacı gütmeyen ve tamamen ücretsiz spor eğitim ve sağlıklı yaşam portalı açıldı.

Sonraki yıllarda, sadece belli ürün gruplarına yönelik olarak dikey sitelerimiz faaliyete geçti. Sporcu giysileri ve sporcu gıdaları konusunda Bodydrom.com, sadece medikal ürünler satan Medikalin.com ve sadece anne-çocuk ürünleri satan Bebedrom.com siteleri açıldı.

2010 yılında, özellikle Bodybuilding ve Fitness sporuna ilgi duyan sporcu üyelerimizin, sektörde sporcuya özel, hesaplı ve güzel giysi bulamadıkları yakınmalarına cevap olarak Bodydrom markasıyla sporcu giysileri üretimine başlandı. Şampiyon sporcular üzerinde çekimleri yapılan koleksiyonun serileri kısa sürede tükendi ve markamız sadece uluslararası spor markalarına yer veren satış noktalarında bile büyük beğeni topladı.

İnternet sitelerimizin tasarımı ve programlaması kendi bünyemizde yapılmaktaydı. Özellikle kendilerine de web site yapmamız konusunda talepte bulunan tedarikçilerimize web tasarım ve programlama hizmeti verilmeye başlandı.

İnternet sektöründe uzun yıllar geçirmenin verdiği bilgi birikimi ve tecrübeyle yaptığımız siteler beğenildi ve bir firmadan diğerine tavsiye edilmeye başlandı. Böylece 7x24online.com ajans hizmetleri doğdu. 2012 yılında profesyonel ajans hizmetleri başladı. Bu kapsamda web tasarımı, kurumsal kimlik, logo, banner gibi dijital tasarımlar yanında katalog, afiş, broşür gibi basılı ürünlerin de tasarımına başlandı.

İlk 12 yıl sadece B2C sistemiyle tüketiciye hizmet sunan sitelerimizde, 2012 yılı sonundan itibaren birbiri ardına açılan e-ticaret sitelerinin ürün tedarik taleplerini karşılamak üzere B2B sistemine geçildi. Onlinebayi.com adı verilen B2B sisteminde çeşitli markaların online mecradaki ürün satışlarına ait tüm operasyon ve lojistik hizmetleri üstlenildi. Anlaşmalı markaların çeşitli e-ticaret sitelerinde satışa sunulması ile ilgili tüm işlemler bu bünyede yapılmaktadır. Böylece e-ticaret sektörüne tasarım - yazılım ve ürün desteği sunulmuş oldu ve iş modelimiz online-perakendeden online-toptancılığa da geçiş yapmış oldu.

Çalışmalarımızın yükselen başarı grafiğinde etken "En Büyük Sermaye İtibardır" sözüne bağlı olarak gerek tedarikçilerimizle gerekse müşterilerimizle olan ilişkilerimizde asla güveni zedelememek, dürüst ve kaliteli iş yapmak ve çalışanlarımıza karşı da adil olmak prensibimizdir.

Kaliteden ödün vermeden uygun fiyatlı ürün ve hizmet sunmak Egesoy Grup'un ilkesidir. Ticari ve insani etik değerlere büyük önem veren grubumuz rakiplerine karşı centilmen, mağdurlara ise uzanan bir dost eli olmaya özen gösterir.

Yüce Allah'ın verdiği akıl-fikir ve sağlık ile aklımızın erdiği, elimizin tuttuğu kadarıyla sürekli çalışmak ve çalışkan olmak, gerisini O'nun taktirine sunarak önce ülkemizin sonra dünyanın sayılı ve itibarlı grupları arasında yer almak hedefimizdir. Egesoy Grup, tüm çalışanlarıyla bu hedefe doğru yürümeye devam edecektir.

Samet Egesoy
Egesoy Grup Kurucu ve Yöneticisi
© 2010 - 2024 Egesoy Grup
Hakkımızda İletişim
Ali Fuat Paşa Cad. No:8 Bahçelievler İstanbul
Tel: 0212 441 1190 - Faks: 0212 441 1195